Hakkımda

Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Önerileri sayfama hoş geldiniz! Ben Alara Yüksel, beslenme ve diyet uzmanıyım. Etraftaki bilgi kirliliğini gidermek, güncel bilgileri paylaşmak, daha sağlıklı, kaliteli ve mutlu bir yaşam için sizi motive etmek ve ilham vermek amacıyla bu web sitesini açmaya karar verdim.

Beslenme oldukça popüler bir konu, sosyal medya kanalları, yan masadaki konuşmalar, bilmem kim şöyle söylediler ve benzeri durumlar nedeniyle beslenme konusunda bilgi kirliliğine maruz kalıyoruz. Yemek yiyen herkes, bilen bilmeyen, doğru-yanlış konuşuyor. Neredeyse her sene bir besin ‘mucize’ kabul ediliyor veya yeni bir kitap rafları süslüyor. Bu durumda herkes ne okursa veya ne görürse ona inanıyor. Kafanızın karışık olması muhtemel.

Beslenme sadece kilo alıp vermek değildir. Bizler yemek yiyoruz fakat beslenmiyoruz. Sağlıklı bir yaşam için ilk adım doğru beslenmektir. Bu nedenle, elimden geldiğince size aydınlatmak, bilgilerimi paylaşmak istiyorum. Umarım daha sağlıklı, kaliteli ve mutlu bir yaşam için sizi motive eder ve ilham verebilirim.

Eğitim hayatımdan kısaca bahsedecek olursam; lisansımı Yeditepe Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik alanında tamamladım. Bitirme tezimi madde bağımlılığı ve madde bağımlılığının beslenmeyle ilişkisi üzerine yaptım. Okul biter bitmez Londra’ya gittim. İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesinde Obezite: Riskleri ve Önlenmesi dalında yüksek lisansımı tamamladım. Tezimi üniversite öğrencilerinin obezite ve tıkınırcasına yeme bozukluğu ilişkisi üzerine yazdım. Artık döndüm ve sizlerleyim!

Bunun yanı sıra, bu site profesyonel ve kişisel anlamda benim kim olduğumu yansıtmaktadır. Gönderilerim sadece kendi mutfağımda kullandığım ve beğendiğim ürünlerden oluşacak, denemediğim hiç bir besini önermem. Yaptığınız bütün yorumlar ve mesajları okuyacağım ve hepsini yanıtlamaya çabalayacağım.

Şuan İstanbul’da yaşıyorum ve lisans eğitimimi tamamladığım okulum, Yeditepe Üniversitesinde 2 yıldır çalışıyorum. İstanbul’da yüz yüze veya dünyanın neresinde olursanız olun görüntülü konuşmayla veya online programlar üzerinden benden beslenme danışmanlığı alabilirsiniz. Hakkımda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bana mail göndermekten çekinmeyin. Sağlıklı günler dilerim!